Jak se obléct na focení

Máte před sebou naplánované rodinné, partnerské, portrétní či jiné focení a uvažujete jak se správně obléknout?

Rada oblečte si to, v čem se cítíte nejlépe je samozřejmě na místě, ovšem tady bych vložila jedno velké ALE. Tohle “ale” se týká situace, času i tématu focení. Takže, máte-li nejoblíbenější outfit tričko s potiskem a tepláky, pravděpodobně to nebude ta nejšťastnější volba. 

Na fotografiích nejlépe vypadá oblečení, které je barevně ladící s okolím.

Dobrým příkladem je focení na podzim v přírodě. Barvy okolí jsou ve hnědých, žlutých, oranžových tónech. Když bych do takového podzimního focení sáhla po křiklavě růžovém tričku, věřte, že budu sice vidět už z dálky, ale celkově do konceptu nebudu vůbec zapadat.Ve fotografii budu vystupovat příliš agresivně a fotka tak ztratí ono kouzlo podzimu.

Další kapitolou jsou zmiňované potisky oblečení.  Chápu, že mnoho lidí chce světu svým mnohdy unikátním potiskem trička říct svůj pohled na svět. Ale vážně se chcete dívat na romantické fotografie se svým partnerem a mít na tričku nápis “Keep calm and go away”?

Proto, když už se rozhodnete svěřit se do rukou profesionálního fotografa, zamyslete se trošku nad tím co budete mít na sobě. A pokud si nejste výběrem jistí, nestyďte se poradit s fotografem. 

Chcete fotit se mnou? Nabízím možnost zapůjčení šatů, tak se mě na to nezapomeňte zeptat :)